24 Haziran 2018 Pazar

Bez Bebek Geri Geliyor Projesi UA Tarafından Kabul Edildi

06 Temmuz 2012 Cuma 12:00 tarihinde eklendi | 2208 defa okundu
ENMER tarafından sunulan Bez Bebek Geri Geliyor adlı ekolojik oyuncak projesi kabul edildi.

            Süleyman Demirel Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi (ENMER) tarafından hazırlanan “Bez Bebek Geri Geliyor” adlı ekolojik oyuncak projesi T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik  Programları Merkezi Başkanlığı (UA) tarafından kabul edilerek, hibe almaya hak kazandı.

            01 Eylül 2012’de başlayacak olan proje kapsamında “engelli – engelsiz genç ve çocuklarımızla birlikte ekolojik oyuncak atölye çalışmaları, sergi ve stant aktiviteleri ile grup etkinlikleri” yapılacaktır.

            ENMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf AÇIKEL bu projede “Türkiye’de yaygın olarak satışı yapılan ve ekonomik olarak cazip olmasından dolayı da rağbet gören Uzakdoğu menşeli oyuncakların kullanımı ile ilgili olarak kaserojen içeriklere ve ekolojik oyuncak sektörüne dikkat çekmek istediklerini ayrıca şiddet içeren oyuncakların genç ve çocuklarımızda pisikolojik sorunlara sebebiyet vermektedir bu bağlamda farkındalık oluşturmaya çalışacaklarını” belirtti.

            ENMER personeli ve proje koçu olarak görev alacak olan İsmail ÇEVİKBAŞ ise “engelli – engelsiz genç ve çocuklarımızı bir araya getirerek toplumsal entegrasyonu destekleyeceklerini, gençler arasında hoşgörü ve dayanışma ortamının tesisi için teşvikçi olacaklarını, gnçlerimize hobi & uğraş kazandıracaklarını” söyledi.

            Proje 31 Aralık 2012’de sona erecek olup, başarılı olması halinde İş – Kur desteği ile engelliler için gelir elde edilebilecek bir atölye kurulması plânlanmaktadır.

 

HIZLI DOSYA İNDİR