24 Haziran 2018 Pazar

Merkez Müdürü Açıkel'den Camiler ve Din Görevlileri Haftası İçin Konferans

05 Ekim 2012 Cuma 07:51 tarihinde eklendi | 1236 defa okundu
Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Açıkel'den Camiler ve Din Görevlileri Haftası İçin Konferans.

 

           Üniversitemiz Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi (ENMER)  Müdürü ve Engelsiz SDÜ Birimi Birim Koordinatörü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Açıkel,Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile Isparta İl Müftülüğü’nce 3 Ekim 2012 tarihinde Isparta Öğretmenevi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katıldı.

           Hz. Peygamberimizin Engellilere Karşı Duruşu ve Asr-ı Saadette Engelliler temalı bir sunum yapan Açıkel, din görevlilerine engelli farkındalığı ile ilgili mesajlar verdi. Asr-ı Saadette engelli olup da Hz. Peygambere vekalet etme şerefine nail olmuş birçok güzel örnekler ile İslam ve engelliler üzerine bilinmeyenleri ortaya koydu.

           Engellilere karşı olan hitap, tavır ve davranışlar, vaazlarda ve sohbetlerde verilen örneklere dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Açıkel engelli olan bireylere art niyet olmaksızın dahi olsa “hilkat garibesi” gibi insani olmayan hitaplardan ve nitelemelerden uzak durulması gerektiği üzerinde durdu.

           Geniş katılım ile gerçekleşen konferans Isparta halkına vaaz ve nasihatte bulunan din görevlilerimiz ve diğer katılımcılar için “ibret” ve “hikmet” dolu bir sohbet şeklinde sona erdi.

HIZLI DOSYA İNDİR