24 Haziran 2018 Pazar

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'tan Mektup

25 Temmuz 2012 Çarşamba 08:58 tarihinde eklendi | 1267 defa okundu
Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yürütülen Bez Bebek Projesi çerçevesinde Bakan Bağış'tan mektup geldi.

Süleyman Demirel Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi personeli İsmail ÇEVİKBAŞ tarafından hazırlanan ve koordine edilen “Bez Bebek Geri Geliyor” adlı proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (UA) tarafından kabul edilerek, hibe almaya hak kazandı.

17/07/2012 tarihinde imzalanan proje sözleşmesi sonrası T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egmen BAĞIŞ tarafından Merkez Müdürlüğüne proje ile ilgili bir tebrik ve temenni mektubu gönderilmiştir. Sayın BAĞIŞ’ın bu nezaketli mektubu Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi personeli ve proje ekibini bir kez daha motive etmiş ve onurlandırmış bulunmaktadır.

Bez Bebek Geri Geliyor adlı proje hakkında bilgi veren Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf AÇIKEL; “Ülkemizde oyuncak sektörünün büyük ve önemli bir payını uzak doğu menşeli ürünlerden oluşmaktadır. Fiyat olarak eş değerlerine göre daha uygun olması nedeni ile de halkımız tarafından rağbet gösterilmektedir. Fakat, kanserojen içerikli ve diğer bazı hastalıklara sebebiyet veren bu oyuncaklar geleceğimiz olan çocuk ve gençlerimizin sağlığını tehdit etmektedir. Bu proje ile geleneksel bir kültür ürünü olan bez bebek ve ahşap oyuncaklar yanı sıra bez kuklaları kurulacak olan atölyede engelli – engelsiz gençlerimizle birlikte yapacağız. Kamuoyunu bilinçli tüketim için bilgilendirici faaliyetlerde bulunacağız” diyerek özetledi.

Proje 01 Eylül – 31 Aralık 2012 tarihlerinde yürütülmeye başlanılacak.

 Mektuba ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

HIZLI DOSYA İNDİR